OFFENTLIG EIENDOM AS - Regnskap og nøkkeltall
AKTIVER LIVE-CREDIT
| Varelager | Kundefordring | Leverandørkreditt | Belåning aktiva | Leasing |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 0 | 428 877 | 3 649 730 000 | 0 |
Tusenvis av norske bedrifter har fått kassekreditt fra Aprila Bank
- Tilbud på 1 minutt
- Enkelt, raskt og uten pant
- Betal kun for det du bruker
Resultatregnskap: (tall i 1000)
KPI - Key Performance Indicators
En KPI er en målbar verdi som viser hvor effektivt et selskap oppnår viktige forretningsmål.
POSITIV UTVIKLING |
NEGATIV UTVIKLING |
|
|---|---|---|
| ●●●● (? %) | ||
| ●●●● (? %) | ||
| ●●●● (? %) | ||
| ●●●● (? %) | ||
| ●●●● (? %) | ||
| ●●●● (? %) | ||
| ●●●● (? %) | ||
| ●●●● (? %) |
Balanseregnskap: (tall i 1000)
Nøkkeltall
| År | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatgrad | 0,00 % | 0,00 % | 0,00 % | 0,00 % | 0,00 % | 0,00 % | 0,00 % | 0,00 % | 0,00 % | 0,00 % |
| Likviditetsgrad I | 0,31 | 1,99 | 1,55 | 1,54 | 1,31 | 6,94 | 7,12 | 4,77 | 4,27 | 0,00 |
| Likviditetsgrad II | 0,31 | 1,99 | 1,55 | 1,54 | 1,31 | 6,94 | 7,12 | 4,77 | 4,27 | 0,00 |
| Egenkapitalandel | 36,50 % | 22,80 % | 28,30 % | 28,70 % | 29,90 % | 32,20 % | 31,20 % | 30,00 % | 33,90 % | 100,00 % |
| Gjeldsgrad | 1,74 | 3,40 | 2,54 | 2,48 | 2,34 | 2,10 | 2,21 | 2,34 | 1,95 | 0,00 |
| Totalrentabilitet | 2,10 % | 0,80 % | 2,10 % | 1,60 % | 2,50 % | 5,60 % | 1,60 % | 1,20 % | 0,80 % | -19,00 % |
Kontantstrøm fra drift: (tall i 1000)
| År | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat før skatt | ●●● | ●●● | -38.334 | 11.641 | 15.780 | 62.667 | -15.035 | -4.754 | -2.302 | -4 |
| Avskrivning-Nedskrivning | ●●● | ●●● | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalt skatt | ●●● | ●●● | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Økning/reduksjon omløpsmidler | ●●● | ●●● | -133.678 | -9.434 | 4.238 | 46.111 | -63.804 | -17.255 | -7.836 | 0 |
| Økning/reduksjon kortsiktig gjeld | ●●● | ●●● | 129.033 | -51.515 | -110.298 | -2.655 | 6.613 | 4.015 | 3.191 | 0 |
| [ORDINÆRT KONTANTSTROMSBIDRAG I] | ●●● | ●●● | -42.979 | -49.308 | -90.280 | 106.123 | -72.226 | -17.994 | -6.947 | 0 |
| Reduksjon langsiktig gjeld | ●●● | ●●● | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| [ORDINÆRT KONTANTSTROMSBIDRAG II] | ●●● | ●●● | -42.979 | -49.308 | -90.280 | 106.123 | -72.226 | -17.994 | -6.947 | 0 |
| Utbytte | ●●● | ●●● | -35.000 | -154.737 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| [TILBAKEHOLDT LIKVIDITET III] | ●●● | ●●● | -77.979 | -204.045 | -90.280 | 106.123 | -72.226 | -17.994 | -6.947 | 0 |
Egenkapital risiko: (tall i 1000)
| Objekt | Eierandel | Siste året | Forrige året | Vekst(%) |
|---|---|---|---|---|
| OFFENTLIG EIENDOM AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | |
| MELLOMVIKA 5 AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| GRØNNEGATA 122 AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| LERVIGSVEIEN 32 OG TINNGATA 8 AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | 5,89% |
| STANGEVEGEN 109 EIENDOM AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| KVARTAL 48 NÆRING AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| BERNT ANKERS GATE 17 AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| UNNINVEST AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| SLIPTOMTA EIENDOM AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| HAAKON VIIS GATE 98 AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| UNNINVEST II AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| KONGENSGATE 14 - 18 AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| KAMMERHERRELØKKA NÆRING B1 AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| UNNINVEST III AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| DUNDERLAND EIENDOM AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| ARENDAL EIENDOMSINVEST AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| ROSENKRANTZGATA 17 AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| KUNNSKAPSVEIEN 55 AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| VOGTS GATE 17 AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | 34,13% |
| JUL PETTERSENS GATE 2 AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| RAMBERGVEIEN 9 AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | -1,11% |
| ASKVEIEN 4 HØNEFOSS AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| JÆRVEIEN 12 AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| GYLDENGÅRDEN AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | 27,16% |
| CASTELAR PROSJEKT 22 AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| LEIKANGER EIENDOM AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| WILBERGJORDET 1 AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| OLAV TRYGVASONS GATE 4 AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| JONAS LIES GATE 20 AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| FARMANNSVEIEN 50 AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| JKGT2 AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | -16,41% |
| TOTALT: Alle selskap | ●●●● | ●●●● | ||
| Objekt | EK | EK(%) | Immaterielt | Justert EK | Justert EK(%) |
|---|---|---|---|---|---|
| OFFENTLIG EIENDOM AS | 2 708 144 | 36,45% | - | ●●●● | ●●●● |
| MELLOMVIKA 5 AS | 32 617 | 33,02% | - | ●●●● | ●●●● |
| GRØNNEGATA 122 AS | 19 481 | 19,36% | - | ●●●● | ●●●● |
| LERVIGSVEIEN 32 OG TINNGATA 8 AS | 23 559 | 37,91% | 1 870 | ●●●● | ●●●● |
| STANGEVEGEN 109 EIENDOM AS | 10 129 | 14,12% | - | ●●●● | ●●●● |
| KVARTAL 48 NÆRING AS | 31 254 | 24,15% | - | ●●●● | ●●●● |
| BERNT ANKERS GATE 17 AS | 87 577 | 22,81% | - | ●●●● | ●●●● |
| UNNINVEST AS | 26 036 | 56,15% | - | ●●●● | ●●●● |
| SLIPTOMTA EIENDOM AS | 4 858 | 8,74% | - | ●●●● | ●●●● |
| HAAKON VIIS GATE 98 AS | 21 667 | 32,05% | - | ●●●● | ●●●● |
| UNNINVEST II AS | 203 145 | 86,55% | - | ●●●● | ●●●● |
| KONGENSGATE 14 - 18 AS | 18 635 | 18,69% | - | ●●●● | ●●●● |
| KAMMERHERRELØKKA NÆRING B1 AS | 1 279 | 1,41% | - | ●●●● | ●●●● |
| UNNINVEST III AS | 81 472 | 85,99% | - | ●●●● | ●●●● |
| DUNDERLAND EIENDOM AS | 10 862 | 16,95% | - | ●●●● | ●●●● |
| ARENDAL EIENDOMSINVEST AS | 140 773 | 84,16% | - | ●●●● | ●●●● |
| ROSENKRANTZGATA 17 AS | 49 825 | 63,25% | - | ●●●● | ●●●● |
| KUNNSKAPSVEIEN 55 AS | 157 487 | 50,80% | - | ●●●● | ●●●● |
| VOGTS GATE 17 AS | 10 311 | 6,51% | 2 126 | ●●●● | ●●●● |
| JUL PETTERSENS GATE 2 AS | 5 025 | 29,72% | - | ●●●● | ●●●● |
| RAMBERGVEIEN 9 AS | 30 095 | 12,92% | 4 258 | ●●●● | ●●●● |
| ASKVEIEN 4 HØNEFOSS AS | 2 876 | 4,83% | - | ●●●● | ●●●● |
| JÆRVEIEN 12 AS | 7 184 | 17,68% | - | ●●●● | ●●●● |
| GYLDENGÅRDEN AS | 28 452 | 9,18% | 3 006 | ●●●● | ●●●● |
| CASTELAR PROSJEKT 22 AS | 70 926 | 16,60% | - | ●●●● | ●●●● |
| LEIKANGER EIENDOM AS | 12 975 | 13,27% | - | ●●●● | ●●●● |
| WILBERGJORDET 1 AS | 92 281 | 90,12% | - | ●●●● | ●●●● |
| OLAV TRYGVASONS GATE 4 AS | 134 119 | 85,72% | - | ●●●● | ●●●● |
| JONAS LIES GATE 20 AS | 46 655 | 30,62% | - | ●●●● | ●●●● |
| FARMANNSVEIEN 50 AS | 355 819 | 58,80% | - | ●●●● | ●●●● |
| JKGT2 AS | 14 903 | 31,72% | 856 | ●●●● | ●●●● |
| TOTALT: Alle selskap | 4 440 421 | 37,03% | 12 116 | ●●●● | (1) |
| Objekt | Egenkapital | Andel immaterielt | Justert EK |
|---|---|---|---|
| OFFENTLIG EIENDOM AS | 2 708 144 | - | ●●●● |
| Andel Immaterielt | Nedskrivning immaterielt | Justert EK |
|---|---|---|
| - | -10,00% | ●●●● |
| -30,00% | ●●●● | |
| -50,00% | ●●●● | |
| -70,00% | ●●●● | |
| -100,00% | ●●●● | |
Egenkapital risiko forklaring:
Immaterielle eiendeler er ikke-fysiske verdier som forskning og utvikling, varemerker, forretningsnavn og patenter.
For at en immateriell eiendel kan balanseføres må den både være «identifiserbar» og at det er sannsynlig «at de fremtidige økonomiske fordelene vil tilknyttes selskapet».
Verdien skal vurderes i forhold til fremtidig økonomisk fordel, at man har evne og intensjon til å kunne benytte eiendelen og at foretaket har tilgang til de tekniske og finansielle ressurser som er nødvendig for å oppnå den økonomiske fordelen.
Hvis ikke bør verdien av den immaterielle eiendelen nedskrives.
Det kan få en egenkapital konsekvens for mange.
Faresignaler
Denne analysen synliggjør viktige regnskapsfaktorer og deres trendretninger. Negative tall kan være positive trender - og positive tall kan angi negative trender. Her er oversikten.
