AKTIVER LIVE-CREDIT
| Varelager | Kundefordring | Leverandørkreditt | Belåning aktiva | Leasing |
|---|---|---|---|---|
| 81 600 | 1 555 603 | 598 685 | 1 165 493 000 | 4 455 000 |
Tusenvis av norske bedrifter har fått kassekreditt fra Aprila Bank
- Tilbud på 1 minutt
- Enkelt, raskt og uten pant
- Betal kun for det du bruker
Resultatregnskap: (tall i 1000)
KPI - Key Performance Indicators
En KPI er en målbar verdi som viser hvor effektivt et selskap oppnår viktige forretningsmål.
POSITIV UTVIKLING |
NEGATIV UTVIKLING |
|
|---|---|---|
| ●●●● (? %) | ●●●● (? %) | |
| ●●●● (? %) | ●●●● (? %) | |
| ●●●● (? %) | ●●●● (? %) | |
| ●●●● (? %) | ||
| ●●●● (? %) |
Balanseregnskap: (tall i 1000)
Nøkkeltall
| År | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatgrad | -35,54 % | -29,62 % | -106,52 % | -169,34 % | -323,95 % | -132,35 % | -158,51 % | -45,92 % | -29,68 % | 0,45 % |
| Likviditetsgrad I | 10,29 | 27,13 | 3,60 | 2,94 | 11,16 | 4,73 | 3,12 | 1,99 | 60,69 | 1,76 |
| Likviditetsgrad II | 10,29 | 27,13 | 3,60 | 2,94 | 11,16 | 4,73 | 3,12 | 1,99 | 60,69 | 1,75 |
| Egenkapitalandel | 64,20 % | 67,10 % | 66,10 % | 62,20 % | 65,80 % | 56,60 % | 19,30 % | 16,30 % | 26,30 % | 15,70 % |
| Gjeldsgrad | 0,56 | 0,49 | 0,51 | 0,61 | 0,52 | 0,77 | 4,18 | 5,15 | 2,80 | 5,39 |
| Totalrentabilitet | 1,50 % | 0,90 % | 1,00 % | 0,80 % | 1,70 % | 10,60 % | 15,10 % | 6,10 % | 14,60 % | 5,90 % |
Kontantstrøm fra drift: (tall i 1000)
| År | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat før skatt | ●●● | ●●● | 61.529 | 75.833 | -33.860 | 241.802 | 178.102 | 27.760 | 105.513 | 3.336 |
| Avskrivning-Nedskrivning | ●●● | ●●● | 886 | 531 | 435 | 573 | 526 | 332 | 247 | -6.847 |
| Betalt skatt | ●●● | ●●● | 0 | 0 | 15.965 | 24.551 | 8.710 | 0 | 0 | 0 |
| Økning/reduksjon omløpsmidler | ●●● | ●●● | 21.285 | 53.718 | 127.257 | -76.618 | -153.394 | 83.708 | 67.156 | 0 |
| Økning/reduksjon kortsiktig gjeld | ●●● | ●●● | -128.824 | 143.864 | -137.749 | -141.592 | 53.091 | 100.281 | -172.592 | 0 |
| [ORDINÆRT KONTANTSTROMSBIDRAG I] | ●●● | ●●● | -45.124 | 273.946 | -59.882 | -386 | 69.615 | 212.081 | 324 | 0 |
| Reduksjon langsiktig gjeld | ●●● | ●●● | -134.207 | -23.148 | -318.333 | 0 | 0 | -34.230 | -34.235 | 0 |
| [ORDINÆRT KONTANTSTROMSBIDRAG II] | ●●● | ●●● | -179.331 | 250.798 | -378.215 | -386 | 69.615 | 177.851 | -33.911 | 0 |
| Utbytte | ●●● | ●●● | -50.000 | 0 | -61.845 | 0 | -100.000 | 0 | 0 | 0 |
| [TILBAKEHOLDT LIKVIDITET III] | ●●● | ●●● | -229.331 | 250.798 | -440.060 | -386 | -30.385 | 177.851 | -33.911 | 0 |
Egenkapital risiko: (tall i 1000)
| Objekt | Eierandel | Siste året | Forrige året | Vekst(%) |
|---|---|---|---|---|
| NERGÅRD AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | -53,07% |
| NERGÅRD SENJA AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | 5,56% |
| NERGÅRD FISK AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | -35,39% |
| NERGÅRD HAVFISKE AS | 79,30% | ●●●● | ●●●● | -3,78% |
| LOFOTEN VIKING AS | 52,26% | ●●●● | ●●●● | 40,27% |
| VÆRØY ISANLEGG AS | 1,03% | ●●●● | ●●●● | 77,31% |
| NÆRINGSHAGEN MIDT-TROMS AS | 2,84% | ●●●● | ●●●● | -6,69% |
| STEINESJØEN EIENDOM AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | 14,84% |
| TIL FOTBALL AS | 1,04% | ●●●● | ●●●● | - |
| ITUB AS | 1,23% | ●●●● | ●●●● | 290,81% |
| NERGÅRD SEAFOOD AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | 178,07% |
| JUDA HOLDING AS | 18,15% | ●●●● | ●●●● | - |
| SIFJORD HANDEL AS | 5,15% | ●●●● | ●●●● | - |
| KIME AKVA AS | 8,72% | ●●●● | ●●●● | 97,16% |
| TOTALT: Alle selskap | ●●●● | ●●●● | -98,31% | |
| Objekt | EK | EK(%) | Immaterielt | Justert EK | Justert EK(%) |
|---|---|---|---|---|---|
| NERGÅRD AS | 1 724 810 | 64,22% | 3 638 | ●●●● | ●●●● |
| NERGÅRD SENJA AS | 16 670 | 68,67% | 3 475 | ●●●● | ●●●● |
| NERGÅRD FISK AS | 197 640 | 62,08% | 303 | ●●●● | ●●●● |
| NERGÅRD HAVFISKE AS | 756 198 | 32,94% | 235 963 | ●●●● | ●●●● |
| LOFOTEN VIKING AS | 785 002 | 82,12% | 13 011 | ●●●● | ●●●● |
| VÆRØY ISANLEGG AS | 2 378 | 75,44% | 211 | ●●●● | ●●●● |
| NÆRINGSHAGEN MIDT-TROMS AS | 3 155 | 61,32% | 335 | ●●●● | ●●●● |
| STEINESJØEN EIENDOM AS | 23 719 | 98,44% | 4 536 | ●●●● | ●●●● |
| TIL FOTBALL AS | 104 740 | 86,61% | - | ●●●● | ●●●● |
| ITUB AS | 58 058 | 72,15% | 5 229 | ●●●● | ●●●● |
| NERGÅRD SEAFOOD AS | 17 040 | 7,91% | 837 | ●●●● | ●●●● |
| JUDA HOLDING AS | 17 452 | 99,89% | - | ●●●● | ●●●● |
| SIFJORD HANDEL AS | 2 385 | 81,87% | - | ●●●● | ●●●● |
| KIME AKVA AS | 94 263 | 51,72% | 8 748 | ●●●● | ●●●● |
| TOTALT: Alle selskap | 3 803 510 | 54,87% | 276 286 | ●●●● | (1) |
| Objekt | Egenkapital | Andel immaterielt | Justert EK |
|---|---|---|---|
| NERGÅRD AS | 1 724 810 | 3 638 | ●●●● |
| Andel Immaterielt | Nedskrivning immaterielt | Justert EK |
|---|---|---|
| 3 638 | -10,00% | ●●●● |
| -30,00% | ●●●● | |
| -50,00% | ●●●● | |
| -70,00% | ●●●● | |
| -100,00% | ●●●● | |
Egenkapital risiko forklaring:
Immaterielle eiendeler er ikke-fysiske verdier som forskning og utvikling, varemerker, forretningsnavn og patenter.
For at en immateriell eiendel kan balanseføres må den både være «identifiserbar» og at det er sannsynlig «at de fremtidige økonomiske fordelene vil tilknyttes selskapet».
Verdien skal vurderes i forhold til fremtidig økonomisk fordel, at man har evne og intensjon til å kunne benytte eiendelen og at foretaket har tilgang til de tekniske og finansielle ressurser som er nødvendig for å oppnå den økonomiske fordelen.
Hvis ikke bør verdien av den immaterielle eiendelen nedskrives.
Det kan få en egenkapital konsekvens for mange.
Faresignaler
Denne analysen synliggjør viktige regnskapsfaktorer og deres trendretninger. Negative tall kan være positive trender - og positive tall kan angi negative trender. Her er oversikten.
