AKTIVER LIVE-CREDIT
| Varelager | Kundefordring | Leverandørkreditt | Belåning aktiva | Leasing |
|---|---|---|---|---|
| 0 | 0 | 15 164 | 12 114 500 | 0 |
Tusenvis av norske bedrifter har fått kassekreditt fra Aprila Bank
- Tilbud på 1 minutt
- Enkelt, raskt og uten pant
- Betal kun for det du bruker
Resultatregnskap: (tall i 1000)
KPI - Key Performance Indicators
En KPI er en målbar verdi som viser hvor effektivt et selskap oppnår viktige forretningsmål.
POSITIV UTVIKLING |
NEGATIV UTVIKLING |
|
|---|---|---|
| ●●●● (? %) | ●●●● (? %) | |
| ●●●● (? %) | ●●●● (? %) | |
| ●●●● (? %) | ●●●● (? %) | |
| ●●●● (? %) | ||
| ●●●● (? %) |
Balanseregnskap: (tall i 1000)
Nøkkeltall
| År | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatgrad | 0,00 % | 0,00 % | 0,00 % | 0,00 % | 0,00 % | 0,00 % | 0,00 % | 0,00 % | 0,00 % | 0,00 % |
| Likviditetsgrad I | 1,76 | 1,57 | 2,14 | 2,22 | 1,35 | 2,14 | 1,84 | 2,31 | 3,09 | 1,64 |
| Likviditetsgrad II | 1,76 | 1,57 | 2,14 | 2,22 | 1,35 | 2,14 | 1,84 | 2,31 | 3,09 | 1,64 |
| Egenkapitalandel | 81,70 % | 80,90 % | 81,00 % | 80,80 % | 75,30 % | 75,90 % | 72,90 % | 75,50 % | 79,80 % | 63,70 % |
| Gjeldsgrad | 0,22 | 0,24 | 0,23 | 0,24 | 0,33 | 0,32 | 0,37 | 0,33 | 0,25 | 0,57 |
| Totalrentabilitet | 5,20 % | 2,70 % | 0,90 % | 22,10 % | 6,70 % | 12,10 % | 3,20 % | 4,90 % | 7,40 % | 8,50 % |
Kontantstrøm fra drift: (tall i 1000)
| År | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat før skatt | ●●● | ●●● | -465 | 7.301 | 1.083 | 2.896 | -98 | 993 | 284 | 1.684 |
| Avskrivning-Nedskrivning | ●●● | ●●● | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalt skatt | ●●● | ●●● | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Økning/reduksjon omløpsmidler | ●●● | ●●● | 883 | -4.704 | 3.439 | -2.032 | 1.168 | 1 | 30 | 0 |
| Økning/reduksjon kortsiktig gjeld | ●●● | ●●● | -184 | -76 | 539 | 69 | 709 | 1.389 | -4.596 | 0 |
| [ORDINÆRT KONTANTSTROMSBIDRAG I] | ●●● | ●●● | 234 | 2.521 | 5.061 | 933 | 1.779 | 2.383 | -4.282 | 0 |
| Reduksjon langsiktig gjeld | ●●● | ●●● | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| [ORDINÆRT KONTANTSTROMSBIDRAG II] | ●●● | ●●● | 234 | 2.521 | 5.061 | 933 | 1.779 | 2.383 | -4.282 | 0 |
| Utbytte | ●●● | ●●● | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| [TILBAKEHOLDT LIKVIDITET III] | ●●● | ●●● | 234 | 2.521 | 5.061 | 933 | 1.779 | 2.383 | -4.282 | 0 |
Egenkapital risiko: (tall i 1000)
| Objekt | Eierandel | Siste året | Forrige året | Vekst(%) |
|---|---|---|---|---|
| EMO AS | 100,00% | ●●●● | ●●●● | |
| STAVANGER NÆRINGSEIENDOM AS | 4,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| E39 INVEST AS | 5,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| KJØITA EIENDOM AS | 3,14% | ●●●● | ●●●● | - |
| HOTEL EXPRESS INTERNATIONAL AS | 1,83% | ●●●● | ●●●● | 3,67% |
| MARKENSGATEN 17 INVEST AS | 5,00% | ●●●● | ●●●● | - |
| AVENYEN STORHANDEL AS | 1,98% | ●●●● | ●●●● | - |
| MOSVOLD DENVER INVEST AS | 7,50% | ●●●● | ●●●● | - |
| MOSVOLD & CO AS | 4,57% | ●●●● | ●●●● | -100,00% |
| TOTALT: Alle selskap | ●●●● | ●●●● | ||
| Objekt | EK | EK(%) | Immaterielt | Justert EK | Justert EK(%) |
|---|---|---|---|---|---|
| EMO AS | 28 723 | 81,67% | - | ●●●● | ●●●● |
| STAVANGER NÆRINGSEIENDOM AS | 14 718 | 28,35% | - | ●●●● | ●●●● |
| E39 INVEST AS | 15 398 | 35,97% | - | ●●●● | ●●●● |
| KJØITA EIENDOM AS | 226 536 | 27,14% | - | ●●●● | ●●●● |
| HOTEL EXPRESS INTERNATIONAL AS | 1 363 | 27,78% | 2 231 | ●●●● | ●●●● |
| MARKENSGATEN 17 INVEST AS | 31 308 | 27,05% | - | ●●●● | ●●●● |
| AVENYEN STORHANDEL AS | 202 147 | 82,47% | - | ●●●● | ●●●● |
| MOSVOLD DENVER INVEST AS | 21 969 | 100,00% | - | ●●●● | ●●●● |
| MOSVOLD & CO AS | 152 849 | 29,81% | - | ●●●● | ●●●● |
| TOTALT: Alle selskap | 695 011 | 37,27% | 2 231 | ●●●● | (1) |
| Objekt | Egenkapital | Andel immaterielt | Justert EK |
|---|---|---|---|
| EMO AS | 28 723 | - | ●●●● |
| Andel Immaterielt | Nedskrivning immaterielt | Justert EK |
|---|---|---|
| - | -10,00% | ●●●● |
| -30,00% | ●●●● | |
| -50,00% | ●●●● | |
| -70,00% | ●●●● | |
| -100,00% | ●●●● | |
Egenkapital risiko forklaring:
Immaterielle eiendeler er ikke-fysiske verdier som forskning og utvikling, varemerker, forretningsnavn og patenter.
For at en immateriell eiendel kan balanseføres må den både være «identifiserbar» og at det er sannsynlig «at de fremtidige økonomiske fordelene vil tilknyttes selskapet».
Verdien skal vurderes i forhold til fremtidig økonomisk fordel, at man har evne og intensjon til å kunne benytte eiendelen og at foretaket har tilgang til de tekniske og finansielle ressurser som er nødvendig for å oppnå den økonomiske fordelen.
Hvis ikke bør verdien av den immaterielle eiendelen nedskrives.
Det kan få en egenkapital konsekvens for mange.
Faresignaler
Denne analysen synliggjør viktige regnskapsfaktorer og deres trendretninger. Negative tall kan være positive trender - og positive tall kan angi negative trender. Her er oversikten.
